Ατομικά Ρεκόρ και Μετάλλια για τους Αθλητές του Μεσσηνιακού στα «Πιερράκεια»

Την Κυριακή 10 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε η ημερίδα στίβου «Πιερράκεια» στο Βλαχιώτη Λακωνίας. Ο Μεσσηνιακός συμμετείχε στην συγκεκριμένη διοργάνωση με 4 αθλητές. Όλοι τους είχαν μια εξαιρετική αγωνιστική εμφάνιση επιτυγχάνοντας ατομικά ρεκόρ ή κατακτώντας θέση στο βάθρο των νικητών.

Η νεαρή ακοντίστρια Σταυριάννα Σταθοπούλου κατέκτησε την 1η θέση στον ακοντισμό Παγκορασίδων με επίδοση 32,60μ. Η Σταθοπούλου επιβεβαίωσε για άλλη μια φορά το όριο πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στην Χαλκίδα στο τέλος Ιουνίου. Ο Μάριος Παπαγιαννόπουλος, κατέκτησε την 2η θέση στον ακοντισμό Παμπαίδων με επίδοση 40,80μ. Η αγωνιστική του παρουσία είναι ελπιδοφόρα καθώς ανήκει σε μικρότερη αγωνιστική κατηγορία από αυτήν που συμμετείχε. Ο Χαράλαμπος Σουλειμέζης, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο ίδιο αγώνισμα με επίδοση 34,40μ., η οποία είναι φετινό του ρεκόρ. Η Θεοδώρα Καγιά συμμετείχε στο άλμα σε μήκος Παγκορασίδων και κατέκτησε την 5η θέση με επίδοση 4,21μ.

Τους αθλητές συνόδευσε στο Βλαχιώτη ο προπονητής του συλλόγου  Γιάννης Καλυβιώτης.