Την ήττα στο tie break γνώρισε ο Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ με αντίπαλο τον Γ.Σ. Άργους

Την ήττα στο tie break γνώρισε ο Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ με αντίπαλο τον Γ.Σ. Άργους για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής. Η ομάδα μας δεν είχε σταθερή απόδοση, κάτι άλλωστε που φαίνεται και στη διακύμανση του σκορ. Το παιχνίδι ξεκίνησε με ένα συναρπαστικό πρώτο σετ το οποίο κρίθηκε στο τέλος (26-28). Στα επόμενα δύο ο Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ πήρε τα ηνία του αγώνα με το 2-1 να έρχεται σχετικά εύκολα. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη με την φιλοξενούμενη ομάδα να εκμεταλλεύεται το γεγονός ότι δεν μπήκαμε ποτέ στο τέταρτο σετ και με την ψυχολογία υπέρ της κατάφερε και έφυγε με τους δύο βαθμούς από την Καλαμάτα. Η επόμενη υποχρέωση για τον Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑ είναι την ερχόμενη Κυριακή 21/1 στην Πάτρα, αυτή τη φορά με την Ε.Α.Π.

Σημειωτής: Βλαχούλη Όλγα

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Ντάκουρης Παναγιώτης): Μπεσή Εβελίνα, Μάτα Κλέα, Κουκούτση Ευτέρπη, Ορφανέα Αφροδίτη (c), Μπότη Θεοδώρα, Μαθιουδάκη Νίκη, Καπλάνη Θεοδώρα (λ), Βαμβακούση Όλγα, Μπουζέα Ιωάννα, Πανταζοπούλου Νάνσυ, Λίκα Αγγελική, Μπότη Καλλιρόη, Βυζά Αναστασία, Τσώνη Αλεξία

Γ.Σ. ΑΡΓΟΥΣ (Θεοδώρου Αικ.) : Παπασπυροπούλου, Γρίβα, Τζαγκαράκη, Καραμούντζου (c), Κλάδη-Παναγάρη, Φλώρου, Μαστοράκη (c), Ξανθή, Μπουρή, Τσιλιμίγκρα, Κότσιφα, Ντούλια