Κατώτερος των περιστάσεων ο Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ έχασε από τον Απόλλωνα με 0-3 σετ

Κατώτερος των περιστάσεων ο Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ έχασε από τον Απόλλωνα με 0-3 σετ στο φινάλε του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής γυναικών. Αν και στα δύο πρώτα σετ βρισκόμασταν μπροστά στο σκορ σχεδόν μέχρι τα μισά οι λάθος επιλογές προς το τέλος έδωσαν σαφές προβάδισμα στην τυπικά φιλοξενούμενη ομάδα. Στο τρίτο η κάκιστη υποδοχή μας έπαιξε το ρόλο της στην έκβαση του παιχνιδιού. Οι αθλήτριες μας λοιπόν δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις ενός τοπικού ντέρμπι και μοιραία γνώρισαν την τρίτη ήττα τους. Στη πρεμιέρα του δεύτερου γύρου ταξιδεύουμε στη Πάτρα για να αντιμετωπίσουμε την Παναχαϊκη Γ..Ε. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στις αρχές του νέου χρόνου, συγκεκριμένα στις 7 Ιανουαρίου.

Σημειωτής: Βλαχούλη Όλγα

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Ντάκουρης Παναγιώτης): Μπεσή Εβελίνα, Μάτα Κλέα, Κουκούτση Ευτέρπη, Ορφανέα Αφροδίτη (c), Βαμβακούση Όλγα, Μαθιουδάκη Νίκη, Καπλάνη Θεοδώρα (λ), Πανταζοπούλου Νάνσυ , Κατσόγιαννη Μελίνα, Μπουζέα Ιωάννα, Τσώνη Αλεξία, Βυζά Αναστασία, Μπότη Καλλιρόη, Λίκα Αγγελική (λ)
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Μυτσκίδης Χ.): Νικολακοπούλου, Ιωσηφίδη (c), Δεδούση, Κοτσώρη, Καραχάλιου, Βομβύλα, Μπούνα (λ), Αντωνοπούλου, Μπίτσικα, Σκοπελίτη