ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΔΙΕΞΗΧΘΕΙ Ο ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ‘’10η ΑΝΑΒΑΣΗ ΤΑΫΓΕΤΟΥ’’ ΑΠΟ ΤΟΝ Σ.Π.Ο.Κ. ΕΥΚΛΗΣ.

Ρεκόρ διαδρομής από τον Αιμιλιάνο Βίλα με χρόνο 1:18:38.

Έλαβαν εκκίνηση 80 ποδηλάτες από όλη την Ελλάδα.

Χειροποίητα μεταλλικά κύπελλα από τον Γιώργο Κότση εντυπωσίασαν τους ποδηλάτες.

Κανελλόπουλος, Μυστριώτης και Ποντίκης  του Ευκλή εκπροσώπησαν επάξια το Σωματείο τους κατακτώντας πρωτιές.

Το ποδηλατικό τμήμα του Συλλόγου Πεζοπόρων Ορειβατών Καλαμάτας ‘’ΕΥΚΛΗΣ’’  διοργάνωσε με επιτυχία την Κυριακή 01/10/2017 στην πόλη μας, ποδηλατικό αγώνα Ανάβαση δρόμου με την επωνυμία «10η Ανάβαση Ταϋγέτου», με την στήριξη του Δήμου Καλαμάτας και με την έγκριση της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας, στις εξής κατηγορίες: Εφήβων – Γυναικών – Νέων Ανδρών – Ανδρών – Μάστερς (Α΄,Β΄,Γ΄Δ΄) – ΟΠΕΝ (15 έως 30 ετών), (31 έως 45 ετών) και ( 46 ετών και άνω).

Ποδηλατικά Σωματεία από όλη την Ελλάδα και ανεξάρτητοι ποδηλάτες συμμετείχαν και 80 αθλητές έλαβαν  προεκκίνηση  από την Πλατεία 23ης Μαρτίου με τερματισμό μετά από 45 χλμ. στο Τουριστικό Ταϋγέτου στα 1350 μ. υψόμετρο.
Τα Ποδηλατικά Σωματεία που τίμησαν με την συμμετοχή τους τον Ευκλή ήταν : Π. Ο. Πατρών (20 αθλητές), Π.Τ.Σ. Πύργου (Ποδηλατοδρόμος-15 αθλητές), Κορινθιακός Π.Ο., Παναθηναϊκός Α.Ο., Σπαρτιατικός Γ.Σ., Α.Ο. Αίολος, Α.Ο. Πήγασος Κυψέλης, Α.Ε.Κ. Αθηνών, Διομήδης Α.Ο., Μεσσηνιακός Γ.Σ., Κρόνος Νίκαιας, Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός, Ο.Φ.Ν. Ιωνίας, Α.Σ. ΑΛΦΑ, Φιλαθλητικός Ο. Πύργου και Α.Ο. Θησέας.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΝΕΟΙ ΑΝΤΡΕΣ : 1ος  Αιμιλιάνο Βίλα               (UC ALBENASIENNE)       1:18:38

2ος  Τριπύλας Ιωάννης          (Π.Ο. Πατρών)                      1:34:55

ΕΦΗΒΟΙ :            1ος  Φραμπίτσης  Δημ.          (Π.Ο. Πατρών)                      1:19:46

ΑΝΤΡΕΣ :            1ος  Κανελλόπουλος Σταύρος (Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής)              1:21:43

2ος Αχτύπης Αντώνιος           (Π.Ο. Πατρών)                     1:23:20

3ος  Κουλολιάς Γεώργιος      (Π.Τ.Σ. Πύργου)                    1:25:16

4ος  Κούβελας Κων/νος         (Π.Τ.Σ. Πύργου)                    1:27:04

5ος  Νίνης Γεώργιος               (Α.Σ. ΑΛΦΑ)                        1:28:58

6ος  Καπετάνης Κλεάνθης     (Π.Ο. Πατρών)                        1:32:16

ΓΥΝΑΙΚΕΣ :       1η  Κλεμπετσάνη Μαρία       (Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός)            1:43:04

2η  Στρουμπούλη Δανάη      (Κρόνος Νίκαιας)                    1:45:44

ΜΑΣΤΕΡΣ Α΄ :   1ος  Μπελερής Βασίλειος      (Κορινθιακός Π.Ο.)                  1:23:29

2ος  Μπούρικας Βασίλειος     (Α.Ο. Πήγασος)                       1:26:31

3ος  Καλογεράτος Διονύσιος  (Π.Ο. Πατρών)                         1:31:08

4ος  Βαριτιμίδης Γεώργιος      (Α.Ε.Κ. Αθηνών)                     1:41:30

5ος  Ξένος Διονύσιος               (Α. Ο. Πήγασος)                     1:45:09

6ος  Γιάννου Ιωάννης               (Κορινθιακός Π.Ο.)                1:48:00

ΜΑΣΤΕΡΣ Β΄ :    1ος  Δημητρακόπουλος Δημήτριος (Π.Τ.Σ. Πύργου)              1:21:43

2ος  Γιαννακόπουλος Γεώργιος   (Παναθηναϊκός Α.Ο.)         1:24:04

3ος  Μπακόπουλος Πέτρος        (Π.Ο. Πατρών)                     1:31:58

4ος  Τσαπάλος Χρήστος            (Κορινθιακός Π.Ο.)              1:32:03

5ος  Γκότσης Ανδρέας                (Π.Ο. Πατρών)                    1:33:23

6ος  Κουκουλιέρος Αθανάσιος    (Π.Ο. Πατρών)                   1:35:38

ΜΑΣΤΕΡΣ Γ΄ :       1ος  Δαλέζιος Ιωσήφ                  (Διομήδης Α.Ο.)                1:27:08

2ος  Ποντίκης Χρήστος              (Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής)             1:27:10

3ος  Ντούλιας Δημήτριος            (Διομήδης Α.Ο)                 1:31:00

4ος  Μπαλάσκας Παν.                 (Α. Ο. Αίολος)                   1:31:13

5ος  Γκολάνκα Ριτσαρντ              (Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός)       1:43:06

6ος  Μορωνης Νικόλαος              (Π.Ο. Πατρών)                  1:49:04

ΜΑΣΤΕΡΣ Δ΄ :      1ος  Μυστριώτης Βασίλειος         (Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλής)           1:47:07

2ος  Αγγελικόπουλος Σπυρίδων   (Π.Ο. Πατρών)                1:52:27

3ος  Μπουκουβάλας Στέφανος     (Σπαρτιατικός Γ.Σ.)         2:00:41

4ος  Παπανικολόπουλος Δημήτριος   (Π.Ο. Πατρών)          2:09:18

ΟΠΕΝ (15-30 ετών):1ος  Χρονάς Άγγελος                   (Μεσσηνιακός Γ.Σ.)       1:30:31

2ος  Νικολακέας Γεώργιος                                                  1:32:03

3ος  Κωστόπουλος Νικόλαος        (Π.Τ.Σ. Πύργου)            1:35:38

4ος  Κωνσταντακάκος Βας.          (Σπαρτιατικός Γ.Σ.)       1:36:29

5ος  Αναστασόπουλος Κων/νος    (Σπαρτιατικός Γ.Σ.)      1:40:44

6ος  Καράι Κων/νος                       (Π.Τ.Σ Πύργου)           1:57:27

ΟΠΕΝ (31-45 ετών):1ος  Κασομούλης Νικόλαος           (Π.Ε.Π.Α.)                   1:42:09

2ος  Μπάρδης Κων/νος                                                      2:02:51

3ος  Ζέππος Νικόλαος                    (Π.Ε.Π.Α.)                  2:09:32

4ος  Νικολακόπουλος Ιωάννης            (Μεσσηνιακός Γ.Σ.)      2:13:28

5ος  Μαρίνης Πολυχρόνης                   (Μεσσηνιακός Γ.Σ.)      2:32:38

ΟΠΕΝ (46 ετών και άνω):1ος  Ζήρος Νικόλαος                                                               1:57:45

2ος  Παπαδόπουλος Λεωνίδας                                                2:03:06

3ος  Ρήγας Νικόλαος                                                               2:04:23

4ος  Ανδρεάκος Κων/νος                                                        2:14:49

5ος  Καούνης Δημήτριος                                                        2:24:24




x

Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στο διαδίκτυο. Συμφωνώντας αποδέχεστε τη χρήση των cookies σύμφωνα με την Πολιτική Cookie.

ΑΠΟΔΟΧΗ ΑΡΝΟΥΜΕ Κέντρο απορρήτου Ρυθμίσεις απορρήτου Μάθετε περισσότερα σχετικά με την πολιτική Cookie