Ισοπαλία θρίλερ για τον Άγρα στο 90+ με το Φαραί

Σε ένα ματς σκληρό, με πολύ ένταση, αρκετές κίτρινες και μια αποβολή, ο Τέλος Άγρας στις καθυστερήσεις κατάφερε να σώσει την παρτίδα και να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό για τη συνέχεια του πρωταθλήματος απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Α.Ο. Φαραί.

Δυνατά ξεκίνησαν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο, με καλό ρυθμό αλλά ελάχιστες καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, όμως η ομάδα του Φαραί προηγήθηκε στο 33′ με τον Μούσα ο οποίος μετά από εκτέλεση φάουλ του Σπανού πήρε την κεφαλιά κοντά στο ύψος του πέναλτι και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Φαραί.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν γεμάτο νεύρα, είχε πολλές διακοπές, ενώ στο 55′ απειλήθηκε σύρραξη μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα που έγινε στον Κοντογόνη του Τέλου Άγρα,  αλλά με την επέμβαση των ψυχραιμότερων τα πνεύματα ηρέμησαν. Η ομάδα του Τέλου Άγρα ανέβασε απόδοση, ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων ενώ ο Τσίκινης έπαιξε φουλ επίθεση και πίεσε έντονα την εστία του Φαραί για την ισοφάριση. Στο 81′ μετά από εκτέλεση φάουλ για την ομάδα του Τέλου Άγρα λίγα μέτρα έξω από την περιοχή ο Μούσα του Φαραί έδιωξε την μπάλα πάνω στη γραμμή, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα ζητώντας πέναλτι, καθώς θεώρησαν πως ο παίκτης βρήκε την μπάλα με το χέρι.

Η ομάδα του Τέλου Άγρα πίεσε ασφυκτικά και τελικά η πολιορκία έφερε αποτέλεσμα με γκολ της ισοφάρισης στο 90+4′, όταν ο διαιτητής του αγώνα κ. Γκούμας έδειξε το σημείο του πέναλτι καθώς ο Μούσα του Φαραί, ο οποίος βρισκόταν στη γραμμή του τέρματος, φαίνεται να απομάκρυνε εκτός εστίας την μπάλα αντικανονικά,  με το χέρι. Ο διαιτητής του αγώνα έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μούσα και τον απέβαλε, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση αυτή. Μάλιστα κατά την έξοδο του Μούσα προς τα αποδυτήρια ακολουθήσαν στιγμές εντάσεις καθώς ο παίκτης της ομάδας του Φαραί ήταν εκνευρισμένος!

Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Ερέκι, όμως ο τερματοφύλακας της ομάδας του Φαραί απέκρουσε και στην επαναφορά της μπάλας ο Ερέκι με δεύτερη προσπάθεια προσπάθησε να πλασάρει από κοντά, με την μπάλα να βρίσκει σε αμυντικό της ομάδας του Φαραί και να καταληγει στο τέρμα του Μάρη διαμορφώνοντας το τελικό 1-1!

Τέλος Άγρας: Καλογήρου, Πότσης, Γεωργακόπουλος, Γεωργόπουλος, Μπουντάς, Πανάγου (46’ Κοντογόνης), Μπούμπα (65’ Νικολόπουλος), Διακουμής, Εμμανουήλ, Ερέκι, Ανδρώνης Λ. (Χ.) (46’ Τζωρτζίνης)

Α.Ο. Φαραί: Μάρης, Καπακλής, Λικαϊ, Κουρέας, Κακαλής, Μούσα, Πάχης, Τσέρτος, Σπανός (85’ Δοβλέτης), Σταματελόπουλος (90’ Σαμιώτης), Σεριάτος.

Σκόρερ: 90+4′ Ερέκι – 33′ Μούσα
Κίτρινες: Διακουμής, Ανδρώνης (Χ.) – Σπανός, Κακαλης, Μούσα (2 απεβλήθη)

Διαιτητικό τρίο: Ν. Γκούμας, Δ. Τσακόπουλος, Απ. Καυκάς